Pablo Software Solutions
 
BOBRME Komel
Aktualności
Copyright (c) 2013 by Komel All Rights reserved
W dniu 19 grudnia 2018 r. odbyła się premiera pierwszego polskiego zeroemisyjnego autobusu z baterią w podwoziu. Jesteśmy dumni, iż napęd autobusu zaprojektowano i wykonano w naszym Instytucie. To pierwszy w pełni polski napęd autobusu elektrycznego, powstały w trosce o czystość powietrza i redukcję hałasu z otoczenia.Zobacz relację z premiery na naszym fanpage

W dniach 13-15 marca 2019 r. w Hali EXPO XXI w Warszawie odbędą się XVII Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2019. Na swoim stoisku KOMEL zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia, w tym: napęd do pierwszego polskiego autobusu elektrycznego, silniki do pojazdów elektrycznych, także w wersji do zabudowy w piaście koła oraz sportowy pojazd z napędem elektrycznym typu e-buggy.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska.


Sledź wydarzenie na naszym fanpage

Z satysfakcją informujemy, iż tegoroczna, już XXVIII Konferencja Naukowo-Techniczna "Problemy Eksploatacji Maszyn i Napędów Elektrycznych", organizowana przez Instytut KOMEL w dniach 22-24.05.2019r. została wyróżniona patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Planowana obecność gości z Ministerstwa wzmocni dodatkowo siłę przekazu idei, która przyświeca każdej z naszych konferencji, czyli łączeniu nauki z przemysłem i biznesem.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej konferencji.

1 kwietnia 2019 roku rusza Łukasiewicz - trzecia największa sieć badawcza w Europie. Wkrótce, korzystając z dorobku 38 instytutów badawczych, Łukasiewicz przedstawi kompleksową ofertę dla przedsiębiorców. Skorzystać z niej będą mogły zarówno start-upy, małe i średnie firmy, jaki i wielkie koncerny oraz rynkowi championi. Nowy podmiot, skupiający potencjał krajowych instytutów badawczych, już na starcie dysponuje kilkuset laboratoriami oraz światowej klasy naukowcami. Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL, jako jeden z 38 podmiotów, od 1 kwietnia znalazł się w jej strukturach.

Szczegóły w komunikacie prasowym oraz na stronie internetowej Łukasiewicza.

W dniu 10 czerwca 2019 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie poznaliśmy pierwszych laureatów Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019. To właśnie ich osiągnięcia w przyszłości z pewnością przełożą się na inteligentny rozwój polskiej gospodarki, skutkujący poprawą standardu w różnych dziedzinach życia. Jednym z laureatów nagrody został pracownik naszego instytutu - mgr inż. Piotr Dukalski - który został uhonorowany w kategorii "Naukowiec Przyszłości"


Śledż wydarzenie na naszym fanpage.

W dniu 14 czerwca 2019 roku podczas uroczystej gali Instytut KOMEL uhonorowany został nagrodą "Lider Bezpieczeństwa Państwa" w kategorii "Innowacyjna Firma". Nagroda przyznana została przez organizatora 7. edycji Konkursu "Lider Bezpieczeństwa Państwa" pod Patronatem Honorowym Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.Zobacz relację z uroczystej gali na naszym fanpage.

W dniu 11 września 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach Dyrektor Instytutu KOMEL - dr hab. inż. Jakub Bernatt - prof. KOMEL - uczestniczył w Konferencji "Elektromobilność - strategia przyszłości", towarzyszącej Międzynarodowym Targom Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego.    Więcej informacji na naszym fanpage.

W dniu 21 września 2019r. na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyły się V Dni Energii Miasta Katowice. Wydarzenie organizowane było przez Biuro Zarządzania Energią Urzędu Miasta Katowice, które zaprosiło do współpracy m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Podczas imprezy, na stoisku firmowym przedstawicielom naszego Instytutu towarzyszył pojazd elektryczny, wyposażony w zaprojektowany i wykonany w KOMEL-u napęd. Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska.    

Więcej informacji na naszym fanpage.

W dniach 1-3  października 2019r. odbędzie się Innovatorium ŁUKASIEWICZA. Blisko 500 naukowców i inżynierów z 38 Instytutów Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ oraz polscy przedsiębiorcy spotkają się w Poznaniu, aby przedyskutować przygotowane przez ŁUKASIEWICZA projekty. Swój udział potwierdziło już niemal 40 podmiotów biznesowych, w tym prezesi i dyrektorzy takich firm jak Grupa Azoty, PKP, PKN Orlen, Pesa czy Newag.    


Więcej informacji na naszym fanpage.

W dniach 9-10 października 2019r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się Impact mobility rEVolution'19. To największe wydarzenie poświęcone mobilności, przemysłowi transportowemu, energetyce i zaawansowanym technologiom w Polsce. Impact mobility rEVolution'19 gromadzi kluczowych graczy ze świata motoryzacji, transportu, smart city i administracji państwowej. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie prezentowane będą najnowsze osiągnięcia Instytutu KOMEL z dziedziny elektromobilności.    


Więcej informacji na naszym fanpage.

W dniach 14-16 października 2019r. w Warszawie odbyła się 13. Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS. Najlepszy rodzimy wynalazek, 4 platynowe, 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe medale - to rezultat historycznego, ponieważ pierwszego wspólnego wystąpienia Sieci Badawczej Łukasiewicz. Pracownicy naszego Instytutu mogą poszczycić się dwoma brązowymi medalami za innowacyjne rozwiązania: Storage battery module oraz Innovative "The cooling system of the stator winding of the electric machine" as an integral part of wheel hub motors of electric cars.

Zobacz pełną informację o przyznanych nagrodach... 

W dniach 13-15 listopada 2019r. w Nadarzynie odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych "Warsaw Industry Week". Instytut KOMEL zaprezentował na stoisku targowym innowacyjne osiągnięcia związane z elektromobilnością, w tym silnik do pojazdu elektrycznego oraz silnik elektryczny do zamontowania w piaście koła samochodu. Podczas targów swoją obecnością zaszczycił nas Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz - Pan Piotr Dardzinśki.  Dziękujemy wszystkim gościom za odwiedzenie naszego stoiska.


Więcej informacji na naszym fanpage.

Inicjatywa "młodych, nowoczesnych i ekologicznych" objęta została patronatem honorowym Instytutu Ł-KOMEL. Sześcioro uczniów ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych, którzy od października realizują projekt społeczny "e-veh" w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" na temat elektromobilności i jej zalet w życiu codziennym walczy o tytuł najlepszego projektu ekologicznego w Polsce. Już w październiku zostali zaproszeni na prestiżowe targi motoryzacyjne "Impact" gdzie mogli przetestować nowe technologie i pojazdy elektryczne w codziennym użytku. Ich główną motywacją jest obecne podejście i mała świadomość społeczeństwa na temat pojazdów elektrycznych oraz ich eksploatacji...

Więcej informacji na fanpage.
Siedziba Główna
Al. Roździeńskiego 188
40-203 Katowice
Biuro Konstrukcyjne
Laboratorium Maszyn Elektrycznych
Zakład Wdrożeniowy
ul. Moniuszki 29, 41-209 Sosnowiec

W dniach 5-7 lutego 2020r. w Hali EXPO XXI w Warszawie odbyły się kolejne, XVIII Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2020. KOMEL zaprezentował na stoisku targowym innowacyjne osiągnięcia związane z elektromobilnością, w tym silnik do pojazdu elektrycznego, napęd do łodzi oraz silnik elektryczny do zamontowania w piaście koła samochodu. Dziękujemy wszystkim gościom za odwiedzenie naszego stoiska.

Więcej informacji na fanpage.

Informujemy, iż w związku z działaniami prewencyjnymi mającymi na celu ochronę przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a co najważniejsze - w trosce o bezpieczeństwo uczestników, XXIX Konferencja Naukowo-Techniczna "Problemy Eksploatacji Maszyn i Napędów Elektrycznych" - PEMINE, która miała odbyć się w terminie 27-29 maja 2020r., została przeniesiona na wrzesień 2020 (wstępny termin: 23-25 września 2020r.).


Więcej informacji na fanpage.

Z początkiem 2020 roku zmodernizowano elektrownię słoneczną znajdującą się na dachu budynku przy ul. Moniuszki 29 w Sosnowcu. Dotychczasowe panele polikrystaliczne o mocy maksymalnej Pmax = 100W zastąpiono panelami monokrystalicznymi o mocy szczytowej 315W.
Zainstalowany zestaw fotowoltaiczny składa się z dwóch segmentów po 6 paneli każdy:
A. Stacjonarnego,  skierowanego na południowy zachód (ok. 200°).
B. Ruchomego, z automatycznym układem pozycjonowania horyzontalnego.
Każdy z segmentów podłączony jest do indywidualnego inwertera solarnego o mocy znamionowej 2kW.
Aktualną moc generowaną przez każdy z zestawów oraz dzienne zestawienie wyprodukowanej energii można śledzić tutaj.


Więcej informacji na fanpage.

Szanowni Państwo,
W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i związanymi z nią ograniczeniami, mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo, informujemy, iż planowana przez Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL - XXIX Konferencja Naukowo-Techniczna "Problemy Eksploatacji Maszyn i Napędów Elektrycznych", w dniach 23-25 września 2020 r. w Rytrze k/Nowego Sącza została odwołana.
W przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt z Sekretarzem Konferencji - Mariusz Czechowicz, kom.: 606-308-827, e-mail: info@komel.com.pl.


Więcej informacji na fanpage.